Меню |
|
 |
Категорії розділу |
|
 |
Наше опитування |
|
 |
Статистика |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
 |
|
Всього матеріалів в каталозі: 29 Показано матеріалів: 1-10 |
Сторінки: 1 2 3 » |
Контрольна робота № 6
Службові частини мови
Варіант 3
1. Сполучник – це службова частина мови, яка:
а) виражає почуття, спонукання до дії, але не називає їх;
б) вживається для з’єднання однорідних членів речення і частин складного речення;
в) виражає залежність іменника, числівника та займенника від інших слів у словосполученні;
г) вносить різні додаткові відтінки значення в речення.
2. Вкажіть рядок, у якому всі сполучники непохідні:
а) а, бо, і, але; б) а, але, якщо, як; в) зате, що, і, бо; г) коли, немов, хоч, або.
3. Вкажіть рядок, у якому всі сполучники похідні:
7 клас |
Переглядів: 1315 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Тема: Вставні слова (практично); виділення їх на письмі комами.
Мета: закріпити знання учнів про вставні слова та вживання розділових знаків у реченнях зі вставними словами; формувати вміння розпізнавати вставні слова, з’ясовувати їхню роль у реченні, правильно інтонувати речення зі вставними словами, вживати вставні слова в мовленні, вживати розділові знаки при вставних словах; формувати навички самостійної роботи; розвивати логічне мислення, усне й писемне мовлення, збагачувати й уточнювати словниковий запас учнів.
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок.
Обладнання: підручник.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
* Прочитати. Пояснити, чому в одному випадку виділене слово є вставним, а в іншому – членом речення. Пояснити, чому вставні слова не є членами речення.
5 клас |
Переглядів: 503 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Тема: Ознайомлення з найбільш уживаними вставними словами (практично). Виділення їх на письмі комами.
Мета: дати поняття про вставні слова та сполучення слів, формувати вміння визначати їх у реченні, з’ясовувати їхню роль, розставляти розділові знаки у реченнях зі вставними словами, доречно й правильно вживати вставні слова у мовленні, правильно інтонувати речення зі вставними словами; розвивати мислення, усне й писемне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, роздавальний матеріал (картки).
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
* Виконання індивідуального завдання за роздавальним матеріалом (двома-трьома учнями).
КАРТКА 1
Доповнити речення звертаннями, правильно розставляючи розділові знаки.
Прийдіть … сьогодні на Дніпро. … Запрошуємо Вас на загальношкільні батьківські збори. Чому запізнився на урок … ?
|
5 клас |
Переглядів: 538 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Самостійна робота. Варіант 1
І.До поданих слів додайте префікс з – (зі - ,с - ).
Казати, тиснути, м’яти, грати, киснути, шити.
ІІ. До поданих слів додайте префікси роз - , без – і утворіть антоніми.
Класовий, димний, шумний, грамотний, журний,зчепити, озброїти.
ІІІ. Перекласти на українську мову. Позначити префікси.
Беззвучный, безветренный, безжизненный, размолоть, разрисовать, срезать, срисовать, спросить.
5 клас |
Переглядів: 609 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Самостійна робота. Варіант 1
І. Доберіть до поданих словосполучень антонімічні і запишіть їх.
Широкий шлях, кисле яблуко, радісна зустріч, сміливий хлопець, глибоке озеро.
5 клас |
Переглядів: 1352 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Самостійна робота № 1
1 варіант
- До дієслів недоконаного виду запишіть парні дієслова доконаного виду, утворені за допомогою префіксів .
Рости, брести, писати, брати, ловити,стукати, іти. Вішати, екзаменувати.
7 клас |
Переглядів: 622 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Самостійна робота
Безсполучникове речення. Розділові знаки
Ι
- Завершити народні прислів'я, записати їх.
- У році дванадцять місяців, … Така господиня: … Наговорила: … Зовиця - як синиця: … Сиділи три дні - … Грім не гряне - … Багато диму - …Коза з вовком тягалася - …Один язик у роті, …
9 клас |
Переглядів: 334 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Складнопідрядне речення з підрядними причини і мети.
Мета: дати поняття про складнопідрядні речення з підрядними причини і мети, формувати вміння розпізнавати такі речення, визначати в них граматичні основи, головну і підрядну частини; виховувати духовність, працелюбність, гідність; розвивати пунктуаційну грамотність, логічне мислення.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, картки.
ХІД УРОКУ
- Перевірка домашнього завдання.
Виконання трьома учнями індивідуального завдання.
9 клас |
Переглядів: 476 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Контрольна робота № 3
Безсполучникове складне речення
Варіант 1
- Безсполучниковим складним реченням називається таке речення, у якому:
- Одне просте речення за змістом граматично залежить від іншого і з'єднується з ним за допомогою підрядного сполучника або сполучного слова;
9 клас |
Переглядів: 1042 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
Тема. Складнопідрядні речення з підрядними умови і допустовим.
Мета:
- дати поняття про складнопідрядні речення з підрядними умови і допустовим;
- формувати вміння розпізнавати такі речення, визначати в них граматичні основи, головну і підрядну частини, робити синтаксичний розбір таких речень;
- виховувати повагу до людської гідності, гордості, волелюбності як до найкращих людських чеснот;
- розвивати пунктуаційну грамотність, увагу, логічне мислення, удосконалювати навички правильного інтонування речень
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, тексти.
ХІД УРОКУ
- Актуалізація опорних знань.
9 клас |
Переглядів: 675 |
Додав: ЛЄНА |
Дата: 29.03.2016
|
|
|
|
Вхід на сайт |
|
 |
Пошук |
|
 |
Навчання |
 |
 |
|